OTVÁRACIE HODINY: Podľa objednávky

OBJEDNÁVKY: 0905 584 279

KOLAGÉNOVÁ TERAPIA - Fotoomladenie celého tela

image

Kolagénové ošetrenie bojuje proti príčinám starnutia pleti prirodzeným spôsobom zvnútra. Kolagénové lampy pri tom využívajú viditeľné červené svetlo vo frekvenčnom rozsahu 633 nm, ktoré prijímajú fibroblasty a ktoré podnecujú vnútrobunkový prenos energie.

Tento proces zvyšuje bunkovú látkovú výmenu a tým intenzívnejšiu tvorbu nového kolagénu a elastínu („Foto-biostimulácia“). Klinické štúdie ukázali, že pleťové bunky regenerujú o 150–200 percent rýchlejšie, keď sú ošetrované kolagénovými lampami. Okrem bunkovej aktivity sa zlepšuje aj ich priepustnosť, takže pokožka môže byť opätovne lepšie zásobovaná nevyhnutne potrebnými výživnými látkami. Výsledkom je napnutejšia a zdravšia pokožka.

V porovnaní s inými technológiami na omladenie pleti (napr. laserová terapia, IPL) nedochádza pri terapii červeným svetlom k abráziám, spáleninám pokožky ani k tvorbe trhliniek. Nehrozí teda ani žiadne nebezpečenstvo zápalov alebo erytémov (začervenania pokožky). Terapia červeným svetlom patrí k málu neinvazívnych postupov, vďaka ktorým môžu zmiznúť prejavy starnutia pokožky ako sú vrásky a nerovnomerné sfarbenie.

Svetelná terapia kolagénovými lampami je nezávadná a vhodná pre všetky typy a zafarbenia pleti. Dobre vyčistená pleť je najdôležitejším predpokladom pre efektívne svetelné ošetrenie.

Zatiaľ čo bežná kozmetická starostlivosť skrášľuje predovšetkým povrch pokožky, pri svetelnej terapii sa tkanivo kože spevňuje a regeneruje zvnútra. Keďže kolagénové ošetrenie zvyšuje aj priepustnosť pokožky, môžu kosmetické produkty pôsobiť obzvlášť účinne. Kombináciou ošetrení tak môžete dosiahnuť mimoriadne pôsobivé výsledky.

Kedy sú viditeľné prvé výsledky?

Výsledky sú v priamej súvislosti s vekom a súčasným stavom pokožky. Odporúčame minimálne 8 až 12 aplikácií v období 4 až 6 týždňov. Najlepšie výsledky sa docielia od cca 12 týždňov.

Ako dlho sú výsledky viditeľné?

Po ukončení ošetrenia si môžete výsledky ľahko zachovať prostredníctvom kombinácie 2 až 4 sedení za mesiac a aplikácie špeciálnych produktov na starostlivosť o pleť.

Ako sa musí pleť pripraviť na ošetrenie kolagénovými lampami?

Pre optimálny účinok kolagénového ošetrenia by sa pleť mala predtým dôkladne vyčistiť (napr. peeling tváre). Pred aplikáciou by sa taktiež mali odložiť šperky. Ďalšie prípravy nie sú potrebné.