OTVÁRACIE HODINY: Podľa objednávky

OBJEDNÁVKY: 0905 584 279

MIKRODERMABRÁZIA - hĺbkové čistenie

 

Je malá procedúra pri ktorej je pokožka vystavená pôsobeniu kryštálov za účelom odstránenia vrchnej vrstvy kože, hlavne odumretých kožných buniek.Tiež podporuje produkciu nových kožných buniek v bazálnej, najhlbšej vrstve kože. Táto procedúra tiež stimuluje tvorbu kolagénu, hĺbkovo prečistí póry, čím pozitívne pôsobí na štruktúru a vzhľad pokožky. Mikrodermabrázia je neinvazívna metóda na celkové vylepšenie vzhľadu kože pre tých, ktorí nepotrebujú laserovú ani chemickú metódu.

Patrí k menej agresívnym metódam zlepšenia vzhľadu pleti. Je to dermatologická terapeutická metóda určená na odstránenie povrchových vrstiev pokožky a odumretých kožných buniek, ktorá súčasne podporuje produkciu nových buniek v hlbších vrstvách pokožky. Výsledkom je neprekonateľný pocit odľahčenej a jemnej pleti, stimulácia kolagénnej siete spojená so zlepšením textúry kože a jej vzhľadu, redukcia pórov s odstránením ich obsahu. S najväčším záujmom o tento zákrok sa stretávame u osôb s ľahšími a dlhšie pretrvávajúcimi formami akné, mastnejším typom pleti, rozšírenými pórmi, drobnými jazvičkami, míliami /tzv.krupičky/, či s prejavmi starnúcej pleti spojenej s drobnými vráskami, pigmentáciami. Kombinovaná liečba s pulzným svetlom druhej generácie sa robí v jednom sedení, prípadne v oddelených sedeniach podľa typu problému, pokožky, o čom samozrejme rozhoduje lekár. Najnovšou indikáciou kombinovanej liečby sa stala liečba akné.

Je určená nielen na peeling tváre, ale aj tela, kde zvyčajne riešime problém strií alebo jaziev. Zákrok je nebolestivý, vnímate ho ako jemné poštipkávanie chladného zimného vetra. Po zákroku pociťujete mierne prehriatie, ako po masáži, čo sa môže odraziť na miernom začervenaní pleti. Začervenanie sa zvyčajne v priebehu pár hodín vytráca. Odstránením povrchových vrstiev pokožky sa zlepšuje prienik účinných látok do kože, čo sa samozrejme efektívne využíva. Najmodernejšie mikrodermabrazívne prístroje sú vybavené ultrazvukovými hlavicami, ktoré ešte účinnejšie napomáhajú prieniku týchto ošetrujúcich látok do hlbších častí kože. Ultrazvukovo-laserová hlavica nielen napomáha prieniku účinných látok, ale zároveň podporuje regeneračný biostimulačný proces.

Kúra pozostáva zo 4- 6 pravidelne sa opakujúcich sedení v 2-týždenných intervaloch. Klienti vidia výsledok po 1-2 sedeniach, ostatné ošetrenia zlepšujú a predlžujú nadobudnuté výsledky.